Przekroczył prędkość o 91 km/h

Przekroczył prędkość o 91 km/h

Średzka policja podsumowała ostatni tydzień na drogach. Przeczytajcie jakie wykroczenia tym razem popełnili kierowcy.

29.04; g. 14:00; autosrada A2 
Kierujący samochodem m-ki Hyundai na 196,6 km Autostrady A2 (kierunek W-wa), w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu drogowego, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie dachował. Kierujący trzeźwy, nie odniósł żadnych obrażeń - ukarany mandatem karnym.

29.04; g. 20:21; Środa Wlkp. (ul. Czerwonego Krzyża)
Kierujący samochodem marki BMW jadąc ulicą Czerwonego Krzyża w Środzie nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Opel Corsa i doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Sprawca ukarany mandatem karnym.

30.04; godz. 9:46; Droga Jarosławiec – Środa Wlkp.
Kierująca pojazdem m-ki Fiat Punto jadąc drogą z m. Jarosławiec w kierunku m. Środa Wlkp. na łuku drogi w wyniku niedostatecznej obserwacji przedpola jazdy wjechała do rowu. Kierująca bez obrażeń. Została ukarana mandatem karnym. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu zatrzymano dowód rejestracyjny.

30.04; godz. 13:50 Tadeuszewo
W miejscowości Tadeuszewo policjanci WRD zatrzymali do kontroli pojazd m-ki VW, którego kierujący w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 91 km/h tj. jechał 141 km/h na obszarze, gdzie dopuszczalna prędkość to 50km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy i ukarano go mandatem.

2.05; godz. 12:40; Lubonieczek
W miejscowości Lubonieczek policjanci WRD zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 51 km/h (91/40) przez kierującego pojazdem Citroen. Kierowcę ukarano również mandatem karnym.