Po pijaku na rowerze

Po pijaku na rowerze

24.09 g. 13.55 – Środa Wlkp. ul. Witosa
Kierujący sam. m-ki Fiat Seicento w wyniku nie dostosowania prędkości oraz bezpiecznej odległości
od poprzedzającego pojazdu doprowadził do zderzenia z pojazdem m-ki Skoda Fabia. Kierujący
trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP Środa Wlkp.

24.09, godz. 15:45, Olszewo (droga Środa Wlkp. – Miłosław)
Kierująca samochodem osobowym m-ki Peugeot 206 na łuku drogi powiatowej 3667P (na wysokości m. Olszewo) z nieustalonej przyczyny zjechała na prawe trawiaste pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo, a następnie w wyniku siły uderzenia i obrócenia się pojazdu uderzyła w kolejne przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia kierująca z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP Środa Wlkp.

24.09, godz. 17:30, K-11/Marianowo Brodowskie
Kierujący pojazdem m-ki Daewoo Lanos w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków ruchu oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu doprowadził do zderzenia z kierującym pojazdem m-ki VW Passat. Kierujący trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym.

26.09, godz. 14.30, Środa Wlkp.
Kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa na ul. Czerwonego Krzyża w Środzie Wlkp. nieprawidłowo wykonał manewr cofania i doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Skoda Octavia. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym.

26.09, godz. 20:10, Klęka
W miejscowości Klęka kierujący pojazdem marki VW Passat (mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego) nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu marki Renault Espace kierowanego przez mieszkańca powiatu jarocińskiego w wyniku czego doszło do zdarzenia drogowego. Sprawca ukarany MKK. Z uwagi na uszkodzenia powstałem w pojazdach policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów.

28.09, godz. 13:50, Pięczkowo
W miejscowości Pięczkowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd m-ki Opel Vectra, którego kierujący w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 51 km/h tj. 101/50km/h. Wymienionemu za powyższe wykroczenie zostało zatrzymane prawo jazdy i ukarano go mandatem karnym.

28.09, godz. 19:05, Środa Wlkp. ul. Wiosny Ludów
Mieszkaniec powiatu średzkiego poinformował o uszkodzeniu pojazdu m-ki Nissan Note, który zaparkowany był w Środzie Wlkp. ul. Wiosny Ludów. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem m-ki Mercedes podczas wykonywania manewru cofania doprowadził do zderzenia z unieruchomionym pojazdem m-ki Nissan. Sprawca zdarzenia drogowego był trzeźwy, ukarany został mandatem karnym.

30.09, godz. 12:20, Środa Wlkp. ul. Nekielska
Funkcjonariusze WRD KPP Środa Wlkp. zatrzymali w m. Środa Wlkp. przy ul. Nekielskiej do kontroli drogowej obywatela Ukrainy, który kierował rowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości tj. 0,68 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca wykroczenia ukarany został mandatem karnym.