Piją i jadą... - kronika policyjna

Piją i jadą... - kronika policyjna

15.10; godz. 15:00; Nowe Miasto; ul. Strzelecka/K11
Kierujący pojazdem m-ki Honda Civic wyjeżdżając z ulicy Strzeleckiej w Nowym Mieście nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym drogą K11 w kierunku Środy pojazdem m-ki Opel Astra. Sprawca ukarany.

17.10; godz. 8:50; Środa Wlkp.; ul. Wiosny Ludów/Dąbrowskiego
Mieszkaniec powiatu średzkiego w miejscowości Środa przy ul. Kilińskiego, kierował samochodem m-ki Renault będąc w stanie nietrzeźwości tj. 0,65 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu oraz nie zastosował się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP Środa Wlkp. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzi KPP Środa.

17.10; godz. 9:40; Środa Wlkp.; ul. Kilińskiego
Kierująca samochodem m-ki Renault doprowadziła do potrącenia pieszej znajdującej się na przejściu dla pieszych. W wyniku zdarzenia piesza odniosła nieliczne obrażenia ciała. Kierującej samochodem Renault zatrzymano prawo jazdy. Czynności wyjaśniające w powyższej sprawie prowadzone są w KPP w Środzie.

18.10; godz. 5:50; Środa Wlkp.; ul. Gnieźnieńska
Kolizja drogowa w miejscowości Środa, ul. Gnieźnieńska bez osób rannych. Na miejscu policjanci ustalili, iż w trakcie wymijania się pojazdów doszło do zdarzenia drogowego pomiędzy pojazdem Audi A4 oraz Mitsubisch Colt. Czynności wyjaśniające w powyższej sprawie prowadzone są w KPP w Środzie.

19.10; godz. 15:10; Pławce
W miejscowości Pławce kierujący samochodem osobowym marki Peugeot Partner nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z pojazdem marki VW Bora. Sprawca ukarany mandatem karnym.

20.10; godz. 15.30; Środa Wlkp.; ul. Polna
Obywatel Ukrainy, który mieszka na terenie powiatu średzkiego w m. Środa Wlkp. ul. Polna, na drodze publicznej kierował pojazdem m-ki Opel Vectra, będąc w stanie nietrzeźwości tj. 1,31 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy KPP Środa. Postępowanie prowadzi KPP Środa Wlkp.

20.10; godz. 16.35; Sulęcinek
Mieszkaniec powiatu średzkiego w miejscowości Sulęcinek na ulicy Głównej kierował rowerem po drodze publicznej, będąc w stanie nietrzeźwości 0,33 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KPP Środa Wlkp. Sprawca ukarany został mandatem karnym.

20.10; godz. 19:00; Dominowo
W miejscowości Dominowo kierująca pojazdem m-ki VW Passat na parkingu przy markecie w wyniku nieprawidłowo wykonywanego manewru cofania uderzyła w unieruchomiony pojazd m-ki Opel Astra. Sprawczyni ukarana mandatem karnym