1,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu

1,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu

30.11; g. 7:15; Radliniec w gm. Nowe Miasto n/W.

Kierujący pojazdem Citroen Berlingo, jadąc z kierunku m. Klęka do m. Radlin wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi Citroen Xsara Picasso poruszającemu się z przeciwnego kierunku jazdy, czym doprowadził do zderzenia się pojazdów. Kierujący trzeźwi. Kierującą pojazdem Citroen Xsara. Z uwagi na uszkodzenia zatrzymano dowody rejestracyjne od pojazdów Citroen Xsara i Citroen Berlingo. Na sprawcę zdarzenia drogowego nałożono mandat karny.

30.11; g. 15:30; ul. Czarnecka w Zaniemyślu

Na parkingu kierująca pojazdem VW Fox nie zachowała szczególnej ostrożności w trakcie wykonywania manewru cofania i doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Citroen C2, Sprawcę zdarzenia drogowego ukarano mandatem karnym. 

30.11; g. 18:20; Murzynowo Leśne

Kierujący samochodem osobowym marki Alfa Romeo na drodze nr 3676P jadąc w kierunku miejscowości Sulęcinek nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego zjechał na lewe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Sprawca ukarany MKK 100 zł. Z uwagi na uszkodzenia zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

1.12; g. 2:30; ul. Niedziałkowskiego w Środzie

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Środzie na ulicy Niedziałkowskiego zatrzymali do kontroli drogowej mieszkańca Środy, który kierował samochodem osobowym m-ki Mercedes, będąc w stanie nietrzeźwości 1,21 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Wymienionemu zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie w powyższej sprawie prowadzone jest w KPP w Środzie Wlkp.

1.12; g. 16:55; ul. Nekielska w Środzie

Zgłoszenie o osobie która jechała motorowerem i miała kolizje została zweryfikowana przez policjantów WRD. Okazało się że w miejscowości Środa na ulicy Nekielskiej, na drodze publicznej mężczyzna kierował motorowerem m-ki Longija Sharpy, będąc w stanie nietrzeźwości 1,52 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzi KPP Środa Wlkp.