Nadal nie brakuje lekkomyślności na drogach naszego powiatu

Fot. FB/GPŚ
Nadal nie brakuje lekkomyślności na drogach naszego powiatu

Policjanci ze średzkiej komendy zatrzymali m.in. kierowców prowadzących auto pod wpływem alkoholu, narkotyków, a nawet bez wymaganych uprawnień.

3.09; g. 16:40 – droga K11/ rejon Żabikowa
Kierujący zespołem pojazdów składający się z samochodu ciężarowego m-ki Peugeot Boxer i przyczepy typu laweta wykonując manewr skrętu w lewo z drogi nr 3720P w
drogę K11 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi marki BMW, w wyniku czego pojazd BMW uderzył w tylny lewy narożnik zespołu pojazdów typu laweta. Pojazd BMW poruszał się z kierunku m. Jarocin w kierunku m. Poznań drogą K11. Jedną osobę z samochodu osobowego bmw przewieziono do szpitala w Środzie. Na drodze K11
wprowadzono ruch wahadłowy. Sprawcy zdarzenia drogowego zatrzymano prawo jazdy. Czynności wyjaśniające w powyższej sprawie prowadzi KPP w Środzie.

3.09; g. 14:30 - Starkówiec Piątkowski
Mieszkaniec powiatu wrzesińskiego kierując sam. m-ki Renault Clio wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę K 15 (91,5 km) na wysokości m. Starkówiec Piątkowski nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu drogą K15 w kierunku m. Miłosław kierującemu motocyklem m-ki Kawasaki doprowadzając do zdarzenia drogowego. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem Kawasaki doznał obrażeń ciała. Postępowanie prowadzi KPP Środa.

5.09; g. 11:30 - Środa Wlkp.
W Środzie na ulicy Hallera kierujący sam. m-ki BMW w wyniku nie dostosowania prędkości oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu doprowadził do zderzenia
z poprzedzającym go pojazdem m-ki Skoda Octavia, którego kierująca zatrzymała pojazd przed oznakowanym przejściem dla pieszych celem umożliwienia bezpiecznego przejścia pieszemu. Kierujący trzeźwi. W wyniku zdarzenia kierująca Skodą doznała obrażeń ciała. Postępowanie prowadzi KPP Środa.

5.09; g. 7:50 - K11 – Środa, ul. Gnieźnieńska
Kierujący pojazdem m-ki VW Passat podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie upewnił się iż jest wyprzedzany przez pojazd m-ki Opel Vectra w wyniku czego doszło do zderzenia w/w pojazdów. Kierujący trzeźwi. Z uwagi na to, że jeden z uczestników nie zgadzał się iż jest sprawcą zdarzenia sporządzona została dokumentację celem przeprowadzenia czynności w sprawach o wykroczenie.

5.09; godz. 17:25– Droga K11/ Trzebisławki
Kierujący pojazdem m-ki BMW w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków ruchu oraz bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu doprowadził do zderzenia z
pojazdem m-ki Ford. Kierujący trzeźwi. Czynności w sprawie kolizji drogowej prowadzone są w KPP w Środzie

6.09; g. 17:40 - Środa Wlkp.
Rowerzysta jechał rowerem będąc w stanie nietrzeźwości - 1.02 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca zatrzymany przez policjantów ZPI KPP w Środzie Wlkp. Czynności wyjaśniające prowadzi KPP w Środzie.

8.09; g. 17:50 - K-11/ Lubrze
Kierujący pojazdem m-ki Opel Corsa (mieszkaniec powiatu jarocińskiego) w wyniku zjechania na przeciwległy pas ruchu doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem m-ki BMW który ciągnął przyczepkę z załadowaną na niej motorówką. Sprawcę ukarano MKK. Czynności w sprawie prowadzone są w KPP w Środzie.