Ukradł 300 litrów paliwa

Ukradł 300 litrów paliwa

Policjanci z Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego w Środzie zatrzymali 20-latka, który zajmował się kradzieżami paliwa. Mężczyzna unikał oka kamery, maskował swój wizerunek i posługiwał się kradzionymi tablicami rejestracyjnymi. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

Sprawcy kradzieży paliw dobrze przygotowują się do tych czynów, a mając świadomość nagrywających kamer, używają czapek lub kapturów, by zasłonić twarz. Wykorzystując, że personel jest zajęty, tankują nie tylko do baku pojazdu, ale również do przygotowanych karnistów. Często usuwają nalepkę kontrolną z przedniej szyby pojazdu i używają skradzionych tablic rejestracyjnych.
Sprawami kradzieży paliwa zajęli się średzcy funkcjonariusze Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego. Zebrany przez nich materiał dowodowy, wskazywał, że sprawcą tych wszystkich czynów, nie tylko na ziemi średzkiej, ale też w powiecie lednickim, jest 20-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego. Sprawca skradł w sumie 300 litrów paliwa. 21 lutego trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzuty za przestępstwa przeciwko mieniu. Nie był wcześniej karany, jednak co do jego winy, nie było wątpliwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary zadecyduje sąd.