Profilaktyka raka piersi w Rumiejkach

Profilaktyka raka piersi w Rumiejkach

To było spotkanie inne, niż dotychczas. Mieszkanki sołectwa Rumiejki wzięły udział w uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Obok tradycyjnego poczęstunku oraz życzeń sołtysa Mateusza Czaplickiego dużą część wydarzenia zajął temat profilaktyki raka piersi. Gościem sołectwa były członkinie Towarzystwa Średzkich Amazonek.

Średzkie Amazonki, na czele z prezes Anetą Oporowską, przekazywały wiedzę na temat właściwego badania piersi oraz symptomach wskazujących na zagrożenia nowotworem. Opowiadały także o własnych doświadczeniach z chorobą. Mieszkanki sołectwa uczyły się zachowań profilaktycznych na specjalnie przygotowanym do tego fantomie. Otrzymały również materiały edukacyjne. Sołtys Mateusz Czaplicki nie ukrywał, że zależało mu na wykorzystaniu Dnia Kobiet do rozmowy na ważny temat. – Łączymy przyjemne z pożytecznym. Spotykamy się, miło spędzamy czas a przy tym uczymy się rozpoznawać niepokojące zmiany w organizmie. Dziękuję średzkim amazonkom za to, że
poświęcają swój czas i podejmują się tak ważnej misji rozmowy o zdrowiu – mówił sołtys. Jednocześnie składając życzenia wskazywał na coraz większą rolę kobiet w życiu społecznym. – Współczesne kobiety nie tylko wymagają docenienia, ale także uznania ich naturalnej potrzeby do osiągania założonych celów i spełniania marzeń. Tego ostatniego życzę Paniom najmocniej – zwracał się do mieszkanek Rumiejek Mateusz Czaplicki.