Sprawdźcie, co zyska uczęszczające tam dziecko, a co rodzice…

Właściciel Przedszkola „Tęczowa Kraina” po uruchomieniu Jump Środa, z którego podopieczni przedszkola korzystają całkowicie za darmo w czasie pobytu w przedszkolu
Sprawdźcie, co zyska uczęszczające tam dziecko, a co rodzice…

Placówka istnieje od 5 lat i na stałe wpisała się w krajobraz miasta. Sprawdźcie, co zyska uczęszczające tam dziecko, a co rodzice…

Pięć lat funkcjonowania przedszkola „Tęczowa Kraina” to czas, który skłania do refleksji, podsumowań oraz zadumy nad przebytą drogą.

W roku 2016 narodził się pomysł utworzenia niepublicznego przedszkola „Tęczowa Kraina” w Środzie przy ulicy Berwińskiego 1. Pomysłodawca przedszkola dostosowuje istniejące budynki na potrzeby przedszkola i od 1 września 2017 roku rozpoczyna działalność przedszkole liczące zaledwie dwa oddziały. Zainteresowanie ofertą przedszkola jest tak ogromne, że powstają kolejne sale, a obecna infrastruktura to 15 nowoczesnych sal przygotowanych pod potrzeby małych mieszkańców miasta i gminy Środa.

Systematycznie modernizujemy i dostosowujemy naszą bazę dydaktyczną i wyposażenie placówki do wysokich standardów edukacyjnych

Na co można liczyć? Co można zyskać?
Tęczowa Kraina stosuje zasadę indywidualnego – podmiotowego traktowania każdego dziecka, z zachowaniem jego potrzeb, możliwości oraz zainteresowań.
- Język angielski. W pracy z najmłodszymi dziećmi nauczyciele wykorzystują ich nieposkromioną ciekawość świata, naturalną potrzebę komunikacji, brak barier i niewyczerpywalną energię. Zajęcia dla przedszkolaków są niezwykle dynamiczne i kolorowe. Dzieci doskonale przyswajają język obcy poprzez naturalną zabawę, nie zdając sobie sprawy jak dużą pracę wykonują.
- Zajęcia z rytmiki. Odbywają się nieodpłatnie we  wszystkich grupach przedszkolnych. Składają się z ćwiczeń, które oswajają dziecko z podstawowymi zjawiskami i pojęciami muzycznymi, uwrażliwiają je na kontakt z muzyką, zaspokajają jego potrzebę ruchu, uczą pracy w grupie, a także mają działanie relaksacyjne (jest to swego rodzaju muzykoterapia) – uczą prawidłowego śpiewania i tańczenia. Potencjał edukacyjny, jaki niesie za sobą rytmika, jest ogromny. To wartościowe zajęcia, które są prowadzone w ciekawy sposób przez osoby z odpowiednim wykształceniem. Są to absolwenci wyższych studiów muzycznych ze specjalizacją w zakresie rytmiki, którzy dodatkowo mają ukończone studia pedagogiczne.
- Wychowujemy małego człowieka, akceptującego siebie. Wrażliwego, szanującego drugiego człowieka, radzącego sobie w trudnych sytuacjach, pełnego energii i pozytywnych emocji.
- Wspomagamy rozwój każdego dziecka, wyrównując jego szanse edukacyjne poprzez zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, współpracę z nauczycielem-wychowawcą, logopedą, poradnią pedagogiczno-psychologiczną.
- Wszystkie działania wychowawczo-edukacyjne prowadzone są przez kreatywną, profesjonalną, systematycznie doskonaląca swoją wiedzę i umiejętności kadrę pedagogiczną.
- Tworzymy sprzyjającą atmosferę w placówce, wpływającą na pełną aklimatyzację i adaptację dziecka w warunkach przedszkolnych.
- Systematycznie modernizujemy i dostosowujemy naszą bazę dydaktyczną i wyposażenie placówki do wysokich standardów edukacyjnych.
- Posiadamy dwa duże, ogrodzone, monitorowane, zadbane ogrody przedszkolne, wyposażone w nowe, bezpieczne urządzenia rekreacyjne, położone w spokojnym i zielonym otoczeniu.
- Wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkola korzystają nieodpłatnie z Parku Trampolin Jump Środa przy ul. Berwińskiego 1 - stref trampolin, ścieżek gimnastycznych mających na celu propagowanie zdrowego życia poprzez zabawę. Wizyty w Jump Środa to z jednej strony dbanie o aktywność fizyczną, a z drugiej strony zapewnienie dzieciom super zabawy i wielu wrażeń.

Przedszkole Tęczowa Kraina dysponuje dwoma placami zabaw!

Stwarzają warunki do: 
- Stymulowania zdolności twórczych dziecka w różnych dziedzinach jego aktywności.
- Wszechstronnego rozwoju psychofizycznego i społecznego dziecka.
- Podejmowania działań przez dziecko, które wzbogacają jego doświadczenia i wiedzę.

Pomagają: 
- Kształtować postawę twórczą i otwartą u dziecka.
- Rodzicom w pokonywaniu trudności i problemów związanych z wychowaniem i edukacją.
- Sprawiać, że dziecko czuje się potrzebne i kochane oraz akceptowane przez siebie i środowisko przedszkolne.
- Rodzicom w wychowaniu dziecka o kreatywnym myśleniu, z własną inicjatywą i pomysłem, potrafiących odnosić sukcesy oraz stawiać czoła niepowodzeniom

Ile to wszystko kosztuje?
Przedszkole jest bezpłatne przy pobycie do 5 godzin i oferuje dużo darmowych i nadprogramowych zajęć i atrakcji, których nie posiadają inne przedszkola. Za każdą kolejną godzinę trzeba zapłacić tylko 1 zł. Do całości należy doliczyć koszt wyżywienia.

Jak deklaruje właściciel, wszystkie te inwestycje to inwestycja w przyszłość naszych dzieci, czyli najlepsza inwestycja każdego rodzica

Właściciel Przedszkola „Tęczowa Kraina” po uruchomieniu Jump Środa, z którego podopieczni przedszkola korzystają całkowicie za darmo w czasie pobytu w przedszkolu, już planuje kolejne ciekawe inwestycje, z których będą mogły skorzystać przedszkolaki. Jak deklaruje właściciel, wszystkie te inwestycje to inwestycja w przyszłość naszych dzieci, czyli najlepsza inwestycja każdego rodzica. Jednocześnie nie chcąc obciążać rodziców dodatkowymi kosztami w czasach, kiedy każda złotówka się liczy, oferuje je za darmo. Dzięki temu zyskują dzieci i rodzice.

W związku z powyższym świadomych rodziców, dla których edukacja dzieci jest inwestycją w przyszłość zapraszamy do placówki mieszczącej się przy ulicy Berwińskiego 1 w Środzie. W związku z częstym przenoszeniem dzieci do naszej placówki, pomagamy również w załatwieniu wszystkich formalności. I pamiętajcie, w życiu każdego człowieka etap przedszkolny pozostawia ślad - dlatego tak ważne jest, aby dobrze wybrać.