Koncert zespołu Bracia

Koncert zespołu Bracia

W sobotę 23 lutego w średzkim Ośrodku Kultury odbędzie się niezwykłe wydarzenie. Tego dnia o godzinie 18:00 wystąpi zespół Bracia.

Historia zespołu rozpoczęła się w Lublinie w 1997 roku. Wtedy to, bracia Piotr Cugowski i Wojtek Cugowski zdecydowali się na pierwszy wspólny występ akustyczny. Jednak za oficjalny początek zespołu uznaje się rok 2001, kiedy to do zespołu dołączyli Krzysztof Nowak (bas) i Konrad Zieliński (perkusja), którego niedługo potem zastąpił Robert Markiewicz.

Pierwszym przełomem w karierze zespołu było zdobycie głównej nagrody w kategorii debiutu na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2002, gdzie zespół wykonał utwór pt. „Nie jestem inny” autorstwa Romualda Lipko i Andrzeja Mogielnickiego.
Bracia Piotr i Wojtek Cugowscy niejednokrotnie współpracowali z muzykami światowego formatu. W 2002 roku Piotr wystąpił u boku Garou, w 2005 roku Piotr i Wojtek zagrali z Tommym Aldrigem (ówczesnym perkusistą Whitesnake) podczas festiwalu perkusyjnego w Opolu, a w 2011 roku Piotr wykonał wraz z Jonem Lordem (Deep Purple) „Pieśń ocalenia” autorstwa Czesława Niemena, podczas koncertu poświęconego ofiarom katastrofy smoleńskiej.
Bilety na koncert w cenie 60 zł są dostępne w sekretariacie Ośrodka Kultury. Można je także rezerwować pod numerem telefonu 61 285 23 05.
 
Skład zespołu:
Piotr Cugowski – wokal
Wojciech Cugowski – gitara, wokal
Tomasz Gołąb – gitara basowa
Jarosław Chilkiewicz – gitara
Bartłomiej Pawlus – perkusja

Źródło: www.gpś.pl