Nowa firma, nowe miejsca pracy

Nowa firma, nowe miejsca pracy

Od niedawna jadąc ulicą Brodowską można zobaczyć szyld międzynarodowej firmy Stadler. Wielu średzian zastanawiało się co to za firma i co się stało ze Solarisem, który wcześniej mieścił się w tym miejscu? Pewne jest jedno - będą nowe, atrakcyjne miejsca pracy.

Firma Solaris Tram znana była w Środzie. Warto wiedzieć, że od niedawna firma ta występuje pod nowym szyldem - Stadler Środa, i jest obecnie częścią Grupy Stadler – wiodącego dostawcy innowacyjnych pojazdów szynowych. Stadler zatrudnia około 8500 pracowników w wielu lokalizacjach na świecie, między innymi w Szwajcarii, Niemczech, Hiszpanii, Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Australii oraz Stanach Zjednoczonych. Posiada szeroką gamę produktów w segmentach pojazdów ruchu miejskiego i kolejowego: tramwajów, pociągów metra, pociągów regionalnych, podmiejskich, międzymiastowych oraz dalekobieżnych. Produkuje również wagony pasażerskie, a także lokomotywy liniowe i manewrowe.

Średzki oddział nadal specjalizować będzie się w produkcji komponentów do budowy tramwajów. W najbliższym czasie firma zostanie znacznie rozbudowana i wyposażona w najnowocześniejsze technologie, które podniosą rangę zakładu. Już teraz firma buduje nowoczesną lakiernię oraz nową hale produkcyjną, tzw. „spawalnię”. Budowy mają się zakończyć w grudniu tego roku. W związku z rozwojem firmy zarząd zapowiada utworzenie nowych stanowisk pracy dla lakierników i spawaczy. Już teraz o szczegóły warto pytać w siedzibie firmy.