Pomogą biegnąć. Dzięki ich wysiłkowi szybciej powstanie hospicjum...

Pomogą biegnąć. Dzięki ich wysiłkowi szybciej powstanie hospicjum...

W najbliższą niedzielę 16 czerwca odbędzie się już po raz siódmy średzki Bieg Nadziei. Ty też możesz pomóc w budowie hospicjum. Na bieg zapisywać można się nawet w sobotę, bezpośrednio przed biegiem...

Przypomnijmy, że to bieg charytatywny, a jego głównym celem jest zbiórka funduszy na budowę średzkiego hospicjum. Zawodnicy wystartują o godz. 10:00 na Rynku i tam też usytuowana będzie meta.

W tym roku są aż trzy sportowe możliwości wsparcia budowy hospicjum:
- bieg główny na 10 km (trasa z atestem)
- bieg 3,6 km – dla początkujących
- NordicWalking na dystansie 3,6 km – NOWOŚĆ w tym roku.

Dodatkowo członkowie średzkiej Polonii przeprowadzą od godz. 9:00 Mini Bieg Nadziei dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: 3-6 lat, 7-12 lat, 13-15 lat. Dzieci przebiegną odpowiednio jedno, dwa lub trzy okrążenia wokół Starego Rynku. W biegu może wziąć udział maksimum 150 dzieci, a zapisy rozpoczną się w dniu biegu, o godz. 8:00 na Rynku. Na mecie na każde dziecko będzie czekać pamiątkowy mini medal, słodki upominek i woda.

Podobnie jak w poprzednich latach doskonałą zabawę dla maluchów zagwarantuje Przedszkolandia, a wiele niespodzianek – gadżetów przygotowano także tradycyjnie dla wszystkich, którzy nabywając cegiełkę wesprą budowę średzkiego hospicjum.

W ramach tegorocznego biegu zorganizowane zostaną także III Mistrzostwa Wielkopolski Prawników, nad którymi patronat sprawują: Sąd Apelacyjny w Poznaniu, Prokuratura Regionalna w Poznaniu, Izba Komornicza w Poznaniu, Wielkopolska Izba Adwokacka, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Poznaniu oraz Izba Notarialna w Poznaniu. 

Na czele biegu pojadą Średzcy Etyliniarze, a wzdłuż trasy, w kilku punktach biegaczom towarzyszyć będzie muzyka.

Zapisy (koszt od 35 zł) prowadzone są poprzez stronę: https://www.plus-timing.pl/zgloszenia/bieg_nadziei-2019/, lub poprzez stronę Stowarzyszenia HPK http://hospicjumpk.pl/bieg-nadziei/